• Ptala se Beata Štýbrová, foto: Anna Drozdová
  • Doplnění reportáže o MS FCI IGP 2022, která vyšla v Psích sportech 2022/5

Předně gratuluji k prvnímu startu na MS a nádherné poslušnosti. Jak se ti závodilo na tvém prvním MS?

Děkuji za milá slova. Závodilo se mi dobře. Závod jako MS je pro psy milosrdnější než jiné závody. Co disciplína, to jeden den, příjemná změna pro nás oba.

Jak pracoval Geero oproti červnovému Mistrovství ČR?

Na poslušnosti byl jeho výkon standardní. S prací Geera jsem spokojená. Tentokrát jsem nás o body ošidila já. Ale i takové dny jsou. Přesto, výsledek je hezký.

Obrana byla jedna z jeho „veselejších“ (smích). Každopádně, nebýt chyby na kontroláku, byla to z mého pohledu pěkná obrana.

Geero neodstopoval, proč se tak stalo?

Geero se ztratil na třetím lomu. Nevím přesně, co se stalo nebo co tomu napomohlo, ale jedno vím jistě. Pracoval a nevzdal to!  Když už se něco takového přihodí, je tohle ta lepší varianta. Za tuto vlastnost si Geera velice cením.

Co ti udělalo na MS největší radost?

Radost mi udělalo posouzení poslušnosti. Panu rozhodčímu se náš výkon líbil a že body nerozdával, to je vidět na výsledcích. Dbal na projev psa a jeho přirozenost. Ovšem, každý nemusí souhlasit. Když se zeptáte někoho, kdo viděl Geera doma na tréninku, potvrdí, že naše  poslušnost je postavena PRO psa. Totiž všechno, co je na křeč, mě osobně v pohledu na předváděnou poslušnost většinou ruší. A hodnocení na MS ukázalo, že i toto je neopomenutelný fakt při posuzování.

Také mám radost z několika nových hezkých nečekaných setkání a rozhovorů, které mi přinesly dobrý pohled na některé tréninkové záležitosti.

A co tě nejvíc zamrzelo?

Jednoznačně los. Nebyl moc šťastný. To byla největší bolest. Kdo ví, jak by to jinak dopadlo. Bylo, jak bylo, a tak nelze než jen přijmout fakta.
Na obranu jsme šli jako poslední daného dne. Bohužel byla oblačnost a ta k šeru, které tou dobou vládlo, zrovna pozitivně nepřispěla.
Na poslušnost jsme šli pro změnu první, hodně brzy ráno. Den před tím vydatně pršelo. Ráno byla mlha místy opravdu jak mléko. Naštěstí se 10 minut před výkonem začala zvedat.
A stopu? Tu jsme měli ve větru, blížila se bouřka.
Každopádně celé MS bylo dobrou zkušeností. Jen jsem se utvrdila v tom, že závodit mě skutečně moc baví. Mám teď další silnou motivaci vymýšlet nové postupy a posouvat sebe i Geera dál.
Let´s go to 2023!