Před námi je cesta, na kterou jsme se nikdy nechtěli vydat. Nejsme vydavatelé, jen víc jak dvacet let pracujeme v oboru a víme, co práce vydávat časopisy obnáší. Psí sporty vnímáme jako naše první společné dítě, které se nejen povedlo, ale udává už víc než desetiletí směr psím sportům u nás.

V březnu 2020 se časopis Psí sporty dostal do nelehké situace, kdy vydavatelství Czech Press Group, a.s. kvůli koronavirové krizi nemělo nadále prostředky Psí sporty vydávat. Hrozil zánik časopisu, doba nebyla vhodná ani na prodej, dokonce ani na převzetí.

V nejtěžších chvílích často pomůže dobrá myšlenka, správná pozitivní energie a rychlá rozhodnutí… A my se obrátili o pomoc na samotné čtenáře a čekali na jejich reakce. Vznikla obrovská vlna solidarity, zřídili jsme transparentní účet, na který mohli čtenáři a příznivci časopisu posílat své dary. Vybrala se částka (cca 198 tisíc Kč), která pomůže pokrýt nejdůležitější náklady prvního čísla. Spojili jsme se s mnoha novými spolupracovníky, s lidmi co poradili, vnesli další nápady a energii, k něčemu, co právě vzniká. Museli jsme přehodnotit financování časopisu, které tak, jak bylo 12 let nastavené je nadále neudržitelné a již se nelze spoléhat na financování pouze od inzerentů. Ani inzerentni se k nám neobrátili zády a navzdory krizi nás mnozí podpořili, protože vnímají Psí sporty jako něco, co má svou velmi důležitou roli v české kynologii.

Děkujeme. Děkujeme všem, kdo nás podpořili nejen finančně, ale třeba jen sdílením, dotazem, radou, pomocí, sounáležitostí, držením palců, správnou energií… Díky vám se vrháme do nového dobrodružství, jehož jste nedílnou součástí.

Čeká vás mnoho novinek… Těšte se proto na první nové číslo Psích sportů 3/2020, které vyjde ve čtvrtek 4.6.2020.

Beata + Jakub Štýbrovi